Wat is er mis met vis?

14/02/2009 - 14:00
14/02/2009 - 17:00

Wat is er mis met vis? 

Een multimedialezing met Dos Winkel, zaterdag 14 februari 2009, 14 uur. 

De problematiek is bekend: De zeeën worden leeggevist en bepaalde vissoorten met uitsterven bedreigd. Sommige experts menen dat we eenvoudigweg moeten ophouden met vissen, willen we in de toekomst nog vis hebben in de oceanen. De commerciële visvangst brengt bovendien enorme schade toe aan de onderwaterwereld: Koraalriffen en mangroven moeten eraan geloven, de oceaanvloer wordt platgewalst met enorme sleepnetten. Miljarden dieren sterven de verstikkingsdood, en vaak voor niets, want er worden veel niet bedoelde vissen en zoogdieren meegevangen in de netten.

Om deze problematiek aan te kaarten organiseert EVA Vlaams-Brabant op zaterdag 14 februari 2009 een EVAnement met de wereldbekende onderwaterfotograaf Dos Winkel, die een uitgebreide multimedialezing zal geven en zijn werk zal tentoonstellen (zowel de schoonheid onder water, als beelden van de huidige praktijken komen erin aan bod).

Dos "Ambassadeur van de zee" Winkel is orthopedisch fysiotherapeut en schreef ruim 60 medische boeken. De afgelopen 25 jaar reisde hij samen met zijn vrouw Bertie de wereld af. Samen schreven ze boeken en organiseerden zij tentoonstellingen onder de titel "Vanishing Worlds." Dos concentreert zich op fauna en flora boven en (vooral) onder het water, terwijl Bertie fotoreeksen maakt van natuurvolkeren, die op het punt staan te verdwijnen.

Behorende tot de wereldtop van de onderwaterfotografen weet Dos als geen ander hoe erg het is gesteld met onze zeeën en oceanen. Hij strijdt al jaren voor meer bekendheid van hetgeen zich onder de oppervlakte bevindt. Jarenlang en met engelengeduld legde hij het schitterende, ongeziene onderwaterleven vast op de gevoelige plaat. Zijn fototentoonstellingen van het fraaiste onderwaterleven gaan de hele wereld rond. In december kwam zijn boek ‘Wat is er mis met vis?!' uit.

Voor wie? Voor iedereen die van een visje houdt, gefascineerd is door de blauwe planeet waarop wij wonen en zich zorgen maakt en/of zich afvraagt wat hij of zij kan doen.
Wanneer? Zaterdag (Valentijnsdag:-) 14 februari 2009 om 14u (einde: 17u)
Waar? Provinciehuis Leuven (zaal auditorium). Het provinciehuis ligt vlakbij en op loopafstand van het trein- en busstation van Leuven. Het provinciehuis bevindt zich bij het buitenkomen van het treinstation links. U volgt de promenade.
Hoeveel €? De toegang is gratis, maar inschrijven is verplicht. Dat kan via een mailtje naar eva.vlaams-brabant@vegetarisme.be  met als onderwerp "mis met vis".

Meer info? www.vegetarisme.be/mismetvis  &  www.dos-bertie-winkel.com

Dit evenement wordt mogelijk gemaakt met de steun van Groen!, Netwerk Bewust Verbruiken, Voedselteams, Netwerk Duurzaam Leuven, Ecolife, Pure Plant Oil en de Provincie Vlaams-Brabant.